„Golubice” nanele težak poraz Crvenoj zvezdi

U utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije za žene, „golubice” su na domaćem terenu savladale ekipu Crvene zvezde rezultatom 7:0.

Led probija Tijana Filipović, koja postiže gol u sedamnaestom minutu igre, a samo tri minuta kasnije Živana Stupar udvostručuje prednost. Tijana Filipović postigla je još dva gola do kraja prvog poluvremena, u trideset četvrtom i četrdeset i trećem minutu igre, pa se na odmor odlazi rezultatom 4:0 za plavo-bele devojke.

Deset minuta nakon početka drugog dela igre Živana Stupar postiže pogodak za 5:0, a osam minuta kasnije je Keri Zefros zatresla protivničku mrežu, samo dva minuta nakon ulaska u igru. Tačku na meč stavlja maestralna Tijana Filipović u osamdeset petom minutu igre.

Najbolju ocenu na utakmici zasluženo je dobila Tijana Filipović, koja je postigla četiri gola na utakmici.

Izvlačenje parova za polufinale Kupa Srbije za žene zakazano je za sredu 19. maj, a osim ŽFK „Spartak” u igri su ŽFK „Mašinac” iz Niša, ŽFK „Sloga” iz Zemuna i ŽFK „Crvena zvezda”.