ŽFK Spartak osvojio duplu krunu!

Fudbalerke Spartaka savladale su Crvenu Zvezdu u finalu Kupa Srbije rezultatom 2:0 (1:0) i tako osvojile duplu krunu. Slavile su Subotičanke na stadionu u Užicu golovima Tijane Filipović i Marije Stajer.

Strelci: Filipović 9. minut, Stajer 77. minut za Spartak

Crvena Zvezda: Aleksić, N. Ćavić, Šćepanović, Malijar (Tenkov), Žarković (Milović), Kuezada, Krstić (Popović), M. Čavić, Sremčević, Krajšumović (Tošković), Đorđević.

Spartak: Kostić, Baka (Stupar), Vučković, Slović, Frajtović, Hansen, Filipović, Ilić, Pavlović, Stajer, Ćirić.

Spartak je odigrao odlično prvo poluvreme i postigao rano pogodak preko Tijane Filipović koja je pogodila na asistenciju Aline Bake. Pokušale su Beograđanke iz nekoliko izglednih prilika ali se se na odmor otišlo sa prednošću golubica.

U drugo poluvreme Beograđanske su ušle angažovanije i pokušavale su da zaprete, ali je Spartak bio disciplinovan. Do drugog pogotka golubice su došle u 77. minutu kada je Sara Pavlović proigrala Mariju Stajer koja je pogodila za veliku radost.

Subotičanke su nakon drugog gola rutinski privele meč kraju i slavlje je moglo da počne.