Atletičari Spartaka uspešni na Kupu Srbije

U Kraljevu je proteklog vikenda održano finale Kupa Srbije za atletičare u seniorskoj kategoriji. Takmičari Subotičkog Spartaka ostvarili su zapažene rezultate u konkurenciji preko 250 takmičara iz 37 klubova.

Odličan rezultat ostvario je Maksim Puškar osvojivši prvo mesto u disciplini 5000 metara sa vremenom 15:36,14. Darijo Bašić Palković zauzeo je dva druga mesta u disciplinama 400 metara i 800 metara. U trci na 400 metara postavio je svoj najbolji rezultat od 47,56 s, dok je u trci na 800 metara ostvario rezultat od 1:51,75.

U disciplinama, na 400 metara i 800 metara, učestvovala je i Sofija Dobrički koja je zauzela peto mesto. Trku na 400 metara istrčala je u vremenu od 57,96 s, dok je u disciplini 800 metara ostvarila novi lični rekord od 2:15,47.

Minja Kopunović bila je najlmađa atletičarka Spartaka na ovom takmičenju. U trci na 400 metara zauzela je 6. mesto, ostvarivši svoj najbolji rezultat u karijeri od 58,04 s, dok je u disciplini 200 metara zauzela 7. mesto i postavila novi lični rekord koji sada iznosi 25,04.

Ovim rezultatom Minja je ispunila normu za EYOF (Evropski olimpijski festival mladih), te očekuje poziv selektora juniorske reprezentacije Srbije za ovo takmičenje koje će biti održano u Mariboru od 23. do 29. jula ove godine.

U trci na 1500 metara Bela Nađgelert je zauzeo 10. mesto rezultatom 4:11,62.

Atletičari Spartaka su zbirom bodova iz oba takmičarska dana zauzeli 12. mesto u generalnom plasmanu. Stručni štab Subotičana činili su Bela Evetović, Jožef Kereši i Zvezdan Kalmar.