Bačka 1901 savlada Mladost iz Turije u polufinalu kupa PFL Subotice

Pred malim brojem gledalaca kraj Somborske kapije, Bačka je ugostila ekipu Mladosti iz Turije u okviru polufinala kupa PFS Subotica i slavila rezultatom 6:1 (3:1).

Domaći fudbaleri su od starta meča, pokazali da im je želja ulazak u finale.

Strelci: 1:0 Glišović 12. min., 1:1 Gubaš 24. min., 2:1 Glišović 28. min., 3:1 Glišović 44. min., 4:1 Vojnić 52. min., 5:1 Glišović 81. min., 6:1 Glišović 83. min.

Bačka 1901: Vuković, Pantelić ( Živina), Kilibarda (Ivković), Kiš, Mezei, Malenčić ( Milošević), Šijačić, Nenadović ( Stančić), Vojnić ( Delić), Glišović, Anđić.

Mladost: Nedeljković, Kisić Dušan ( Papak), Jokić, Tešanović ( Savin), Marković, Gubaš, Vasić, Kurjački, Kisić Nikola, Srđan Gašić ( Nikola Gašić), Ikrašev.

Bačka je terensku inicijativu iskoristila već prvom prilikom, u 12. minutu, nakon što je izvanredni Anđić uočio slobodnog Glišovića koji pogađa golmanov donji levi ugao. Mladost je do izjednačenja došla u 24’ kada je Gubaš iskoristio opuštenost odbrambenih igrača domaćeg tima.

Nakon toga Mezei prolazi po levoj strani, centrira, a Glišović volejom po drugi put matira golmana Nedeljkovića.

Gosti nakon toga kreću ofanzivnije, ali su domaći izveli odličnu kontru u 44. minutu, Glišović je lako savladao gostujućeg golmana i postigao svoj treći pogodak što je bio rezultat prvog dela utakmice.

U 52. minutu napadač Vojnić postiže četvrti pogodak, a nakon toga, domaći su propustili još nekoliko povoljnih prilika.

Nakon sigurnih 4:1, treneri Kustudić i Milidrag šansu su pružili mlađim igračima. U poslednjih deset minuta meča nezaustavljivi Glišović postiže još dva pogotka za ubedljivu pobedu Bačke.