FK Bačka 1901 na ivici ispadanja u niži rang takmičenja

blankTrideset peto kolo Srpske lige „Vojvodina” završeno je ubedljivim porazom FK Bačka 1901. Na gostujućem terenu u Somboru, crveno-beli momci poraženi su rezultatom 0:4 od ekipe FK Radnički 1912. Ovim porazom Bačka je došla na korak do ispadanja u niži rang takmičenja.

Izabranici trenera Dušana Jevrića bili su nemilosrdni protiv Subotičana, koji su im dodatno olakšali igru nakon što su na terenu ostali sa igračem manje, kada je iz igre izašao Bojan Bjedov. U prvom delu igre, domaćini nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju pored brojnih šansi.

U nastavku utakmice, FK Radnički 1912 pojačava tempo i u šezdeset drugom minutu Ognjen Šveljo donosi donosi radost svojoj ekipi. Samo šest minuta kasnije Šveljo se po drugi put upisuje u listu strelaca, a nakon njegove sjajne asistencije, Ognjen Dučić je zatresao mrežu za vođstvo od 3:0. Tačku na utakmicu stavlja Ognjen Šveljo sa bele tačke, u sedamdeset četvrtom minutu igre.

Radnički 1912: Antunić 8 (Molnar), Radmanović 7 (Slavuljica 7), Goronjić 7.5, Despotović 7.5, Unković 7.5, Stojaković 8, Pljošta 7.5 (Milisavljević 8), Pavdić 7.5, Šveljo 8.5, Dučić 8, Pehilj 8)

Bačka 1901: Kežman 6, Ćulibrk 6 (Gabrić 5.5), Krmar 6 (Rastović 5.5), Glišović 6 (Prokči 5.5), Žiža 6, Lončar 6, Anđić 6, Mezei 6, Simić 6, Bjedov -, Ćuruvija 6