Nikola Futrula doneo tri boda Spartaku

U 21. kolu Linglong superlige, Spartak je tri boda zadržao u Subotici, porazivši tim OFK Bačke iz Bačke Palanke.

Na početku prvog poluvremena, Bačka je u nekoliko navrata pokušala da ugrozi gol Filipa Dujmovića, ali je on bio koncentrisan i svaku je loptu uspešno zadržao van gola. U osmom minutu Strahinja Jovanović pokušao je da dovede domaćine do prednosti, ali je bio neprecizan.

Momci Spartaka okupirali su šesnaesterac protivničkog tima i tek u 40. minutu igre stižu do prednosti od 1:0. U gustoj akciji u kojoj su učestvovali Lazar Tufegdžić, Strahinja Jovanović, Nikola Srećković i Nikola Furtula, Furtula je postigao svoj prvi pogodak u dresu Spartaka.

Dobru priliku za udvostručenje prednosti imao je Strahinja Jovanović. Gostujuća ekipa je u nekoliko navrata do kraja utakmice pokušala da izjednači rezultat, ali je Filip Dujmović opet bio na visini zadatka.

Mile Savković, Nikola Srećković i Nikola Futrula imali su još nekoliko dobrih prilika koje nisu iskoristili.

Šef struke Spartaka, Vladimir Buač, izrazio je zadovoljstvo što su tri boda ostala u Subotici.