TSC čuva Ligu Šampiona!

Fudbaleri TSC-a osvojili su važne bodove u Kragujevcu na „Čika Dači”. U meču 4. kola plej-ofa Bačkotoplčani su ubedljivo slavili protiv Radničkog rezultatom 4:1 (2:1) i tako tri kola pre kraja šampionata sačuvali mesto koje vodi u Ligu Šampiona.

Strelci: Milunović 27. minut za Radnički, Đakovac (p) 20., Ćalušić 43., Petrović 60., Ratkov 85. minut za TSC.

Radnički 1923: Leković, Ponjević (od 90. Ristović), Pecelj, Mitrović, Tomović, M. Vidović (od 90. Srnić), Zorić (od 90. Slavković), Čolović, Vidosavljević, Đurić (od 66. Krajišnik), Milunović (od 66. Maksimović).

TSC: V. Ilić, Cvetinović, Stojić, Ćalušić, Cvetković, Kuveljić (od 90. Krpić), Milosavljević (od 56. Radin), Đakovac, Petrović (od 90. Stojković), Jovanović (od 90. Stanojev), Ratkov (od 90. Vukić).

I treći ovosezonski duel između fudbalera Radničkog 1923 i TSC-a pripao je ekipi iz Bačke Topole, koja je ubedljivo slavila.

Radnički je tokom prvih 45 minuta bio ravnopravan protivnik, ali je već u 20. minutu golman Leković kapitulirao nakon što je Ifet Đakovac iskoristio najstrožu kaznu. Nekadašnji napadač Crvene Zvezde Luka Milunović je u 27. minutu doneo poravnanje, da bi do kraja poluvremena Đakovac najpre pogodio prečku iz novog penala, a Josip Čalušić u 43. glavom ponovo doneo prednost Bačkotopolčanima.

U 60. minutu Nemanja Petrović je odlično šutirao posle jedne kontre TSC-a i povisio na 1:3. Konačan rezultat postavio je Petar Ratkov iz slobodnog udarca sa oko dvadesetak metara, kada je loptu preko zida poslao u rašlje golmana Stojana Lekovića.