Vaterpolo: „Spartak Patent CO” bez premca

Vaterpolisti Spartaka deklasirali su ekipu Rasine iz Kruševca u okviru zaostalog 10. kola Prve B lige rezultatom 17:5 (0:0, 6:0, 5:3, 6:2).

Spartak je nastupio u sastavu: Ćalasan, Varkulja, Šormaz, Ivković, Bulatović, Nedeljković, Ugarković, Čović, Lugonja, Ćurčin, Stojanović, Ivković, Todić, Stojanović.

Rasina je nastupila u sastavu: Rilak, Veljković, Bogdanović, Tomašević, Spasić, Milojković, Maksimović, Nikolić, Vasiljević, Šoškić, Nešić, Rašić.

Spartak je slavio i 11. put za redom, jedina je neporažena ekipa koja neprikosnoveno vodi na tabeli Prve B lige.

U prvoj četvrtini nije bilo pogodaka, a zatim je Spartak u drugoj četvrtini slomio otpor gostiju i poluvreme završio sa 6 golova prednosti.

Gosti su malo bolje zaigrali u trećoj četvrtini, ali je Spartak do kraja susreta odličnom odbranom i dobro organizovanim napadima rutinski odigrao do kraja.

Spartak u narednom kolu dočekuje ekipu Borca iz Banja Luke.