Mateja Borojević na Svetskom kadetskom prvenstvu

Mateja Borojević, član džudo kluba Spartak osvojio je peto mesto na Svetskom kadetskom prvenstvu koje se održavalo u Zagrebu od 23. do 27. avgusta.

Na svetskom prvenstvu koje se održavalo u Zagrebu učestvovalo je 600 džudista iz 64 zemlje. Subotičanin Mateja Borojević se takmičio u kategoriji +90 kilograma među 29 takmičara.

Njega je u četvrtfinalu zaustavio Akian Mongo iz Francuske. U borbi za medalju izgubio je od trenutno prvoplasiranog sa svetske rang liste, Ahmadov Ramazana, iz Azerbejdžana, te je zauzeo peto mesto.

Mateju Borojevića je na ovom prvenstvu predvodio trener Milan Bogić.