Odbojkaši savladali Crvenu zvezdu

Sedmo kolo Superlige Srbije za muškarce završeno je pobedom odbojkaša „Spartaka”. Oni su juče na gostujućem terenu porazili „Crvenu zvezdu” rezultatom 2:3 u setovima (25:27, 17:25, 25:17, 25:17 i 15:13).

Prvi set bio je neizvestan do samog kraja. Iako su održavali korak sa rivalom, Subotičani nisu iskoristili prvu šansu za vođstvo, pa su protivnici to učinili zahvaljujući grešci Murada Kana.

„Crvena Zveza” osvojila je drugi set bez muke, uz osam poena razlike.

Treći set bio je napet do izjednačenog rezultata od 14:14, nakon čega je „Spartak” krenuo da niže poene, što je rezultiralo da Subotičani osvoje set rezultatom 25:17. Na veliku žalost, najbolji igrač Spartaka, Murad Kan, pred kraj ovog seta, povredio je zglob prilikom doskoka.

Nastavili su plavo-beli u istom ritmu, pa su četvrti set završili u svoju korist.

Odlučujući, peti, set bio je neizvestan do samog kraja. „Crvena zvezda” imala je prednost od 10:13, ali su Subotičani preko Pavlovića i Mašulovića vezali pet poena i savladali crveno-bele.