ŽFK Spartak upisao prve bodove

U prvom kolu Ženske fudbalske Superlige fudbalerke ŽFK Spartak savladale su na Gradskom stadionu ekipu Sloge iz Zemuna rezultatom 2:1 (1:0). Golove za subotičanke postigle su Željka Belovan i Tijana Filipović.

Strelci: Filipović 41., Belovan 56. minut za Spartak, Popović 68. minut za Slogu.

ŽFK Spartak: Jefimija Škandro, Isidora Vučković, Željka Belovan, Violeta Slović, En Makenzi, Kejla Hansen, Kamile Pavarin, Tijana Filipović , Biljana Ilić, Živana Stupar, Anastasija Ćirić. Igrala je još: Alina Baka.

Sloga: Ema Aleksić, Zlata Milanović, Larisa Savić, Anja Medić, Nikolina Milić, Emilija Živković, Tijana Batočanin, Anđela Paunović, Milica Popović, Natalija Drobnjak, Ana Barjaktarović. Igrale su još: Iva Gajević, Andrea Marković.

Fudbalerke Spartaka su povele u 41. minutu kada je agilna Tijana Filipović pogodila. U drugom poluvremenu igra na obe strane je za nijansu dobila na dinamici, pa je Željka Belovan u 56. minutu povisila rezultat na 2:0. Milica Popović je nakon solo prodora u 68. minutu postigla pogodak i smanjila rezultat.

ŽFK Spartak u sledećem kolu gostuje novajliji Radničkom u Kragujevcu.