„Golubice” savladale Osijek u generalci!

Izabranice Borisa Arsića su juče, odigrale poslednju kontrolnu utakmicu pre početka nove takmičarske sezone. U drugom međusobnom susretu protiv ekipe Osijeka, Subotičanke su i na gostovanju ponovo bile bolje i slavile ubedljivo rezultatom 5:1 (3:0).

Strelci: Stupar 1., 16., 34, Filipović 78., Baka 89. minut za Spartak, Medić 68. minut za Osijek.

Osijek: Ariana Anastasias, Barbara Živković, Mateja Bulut, Kristina Nevrkla, Maja Joščak, Lorena Balić, Izabela Lojna, Mejrema Medić, Maria Kunstek, Martina Šalek, Ivana Bojčić. Igrale su još: Maja Belaj, Marija Damjanović, Klara Barišić.

ŽFK Spartak: Jefimija Škandro, Isidora Vučković, Željka Belovan, Violeta Slović, En Makenzi, Kaela Hansen, Kamile Pavarin, Tijana Filipović, Milica Šarić, Živana Stupar, Anastasija Ćirić. Igrala je još: Alina Baka.

Akcenat Spartakovih priprema su kvalifikacije za Ligu šampiona. Spartak će se takmičiti u 4. grupi u kojoj su najbolje ekipe iz Danske, Finske i Farskih Ostrva. Spartak će u prvom kolu (6. septembar) igrati protiv KI Klaksvika (Farska Ostrva). Drugi takmičarski par čine ekipe koje su manje poznate domaćim ljubiteljima ženskog fudbala, HB Koge (Danska) i Kups Kuopio (Finska).

U zavisnosti od rezultata u prvom kolu Spartak će u drugom kolu (9. septembar) za protivnika imati pobedničku tj. poraženu ekipu drugog para. Prolazak u višu takmičarsku fazu imaju samo pobednici turnira. U slučaju da ŽFK Spartak prođe kvalifikacije, budućeg rivala će saznati 15. septembra kada će se održati žreb u Nionu.

Izvor: ŽFK Spartak