Kik boks: Vlatko Vojnić Tunić osvojio dve medalje u Mađarskoj

Svetski kup u kik boksu održao se u Budimpešti, a učestvovalo je oko 2.000 takmičara koji su se takmičili na 4 ringa i 14 tatami borilišta. Vlatko Vojnić Tunić, kik bokser Spartaka iz Subotice, ostvario je odličan uspeh osvojivši dve medalje.

U disciplini kick-light do 94 kilograma, Vlatko Vojnić Tunić je u polufinalu savladao domaćeg takmičara Erika Erne Horvata kojeg je nokautirao.

U finalnoj borbi je na poene izgubio od Poljaka Michala Grzesiaka, aktuelnog prvaka Evrope.

Druga disciplina u kojoj se takmičio borac Spartaka je light contact u kategoriji do 94 kilograma. Najpre je u četvrtfinalu odlukom sudija dobio Slovaka Marcela Pillara, da bi u polufinalu Slovenac Sobota Borutom predao meč zbog povrede.

Nažalost, Vlatko Vojnić Tunić je predao polufinalni meč, jer nije hteo da rizikuje težu povredu.