Lana Virc izgubila u finalu

U organizaciji Teniskog kluba “Elite” u Novom Sadu održan je turnir druge kategorije do 16 godina iz evropskog kalendara. Lana Virc, teniserka Subotičkog Spartaka, plasirala se u finale gde je izgubila od vicešampionke Rumunke Gulie Pope rezultatom 2:0 (6:4, 6:1).

Na ovom turniru je učestvovalo 96 takmičarki iz 17 država. Lana Virc je u mečevima do finala došla bez izgubljenog seta.

Subotičanka je u polufinalu savladala Stelu Džimović sa 2:0 (6:3, 6:0) dok je u finalu izgubila od vicešampionke Rumunke Gulie Pope koje je glavna konkurentkinja u trci za masters rezultatom 2:0 (6:4, 6:1).

Lana će ove nedelje nastupati u Pančevu gde će probati da nastavi seriju dobrih rezultata.