Preporod savladao Bačku u derbiju kola

Fudbaleri Preporoda iz Novog Žednika savladali su Bačku 1901 kraj Somborske kapije u derbiju kola Vojvođanske lige grupa Sever, rezultatom 2:1 (1:1).

Strelci: 0:1 Nemanja Bursać (13.), 1:1  Ćakić (ag – 29. min.), 1:2 Nemanja Bursać (85.)

Bačka 1901: Vuković, Malenčić, Mezei, Kilibarda, Kiš, Šijačić, Milijašević, Vojnić, Temunović (63. Đurović), Anđić, Glišović.

Preporod: N. Bursać, Došlov, Sloboda, Gnjatović, Ćakić, Šašić (18. Laketa, 46. Kopanja, 70. Nikolaš), Čabrilo, Kovač, Mijić, Krkajlić, N. Bursać.

Pred oko 300 ljubitelja fudbala po lepom vremenu odigrali su kvalitetan meč rivali Vojvođanskog Severa.

Iznenadila je ekipa Preporoda Bačku i sa dva gola Nemanje Busaća upisala vredne bodove.

U 13. minutu poveo je Preporod, lopta je upućena u šesnaesterac Bačke sa desne strane, loše je reagovao golman Vukovića, ona dolazi do Bursaća koji udarcem glavom loptu sprovodi u mrežu.

Bačka je iznednačila u 29. minutu autogolom Ćakića koji je nespretno reagovao u svom šesnaestercu nakon dobrog centaršuta Mezeia.

Gol odluke postignut je 85. minutu, kada je Bursać šutirao iz slobodnog udarca sa preko 30 metara i poslao loptu u mrežu Bačke.